Wybierz najlepsze struny do gitary akustycznej

Wybór strun do gitary jest sprawą niezwykle ważną. Trzeba dopilnować wielu elementów, wiele aspektów wziąć pod uwagę. Chodzi przede wszystkim o to, że każda struna wydaje inny dźwięk. Żeby uzyskać harmonię w brzmieniu gitary, konieczne jest dobranie więc odpowiednich strun, które tę harmonię pozwolą uzyskać.

Na co zatem należy zwrócić uwagę wybierając struny do gitary akustycznej? Jest kilka czynników, które należy uwzględnić.

Po pierwsze, rodzaj strun. Sprawdzone struny do gitary akustycznej z Generalka.pl powinny być metalowe. Niektórzy polecają, by młodym adeptom proponować struny nylonowe. Jednakże, brzmią one zupełnie inaczej i nie pasują do gitary akustycznej. Znacznie lepiej sprawdzają się one w klasycznej. Zatem, do akustycznej wybieramy metalowe.

Po drugie, grubość strun. Struny cienkie łatwiej się zakłada i znacznie łatwiej jest uzyskać odpowiedni dźwięk, odpowiedni ton. Jednak, cienka struna jest słabsza i częściej pęka. Grube struny są bardziej wytrzymałe. Znacznie dłużej wytrzymują, rzadziej pękają i zrywają się. Jednak, uzyskanie odpowiedniego tonu wymaga sporo wysiłku. Takie struny jest znacznie trudniej naciągnąć, znacznie trudniej jest je napiąć. Efekt jednak można uzyskać ten sam, a trwałość będzie lepsza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Gitarzyści. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz