Jak wybrać odpowiedni wzmacniacz basowy?

Nieco inaczej niż w przypadku większości innych instrumentów strunowych, gra na tradycyjnym basie bez odpowiedniego wzmacniacza nie ma właściwie żadnego sensu – zdaniem większości basistów, coś takiego nie sprawia po prostu jakiejkolwiek przyjemności.

wzmacniacz

Z tego też właśnie powodu wybór wzmacniacza basowego powinien być niezwykle ważną rzeczą dla każdego z nas; na rynku panuje obecnie tak ogromny wybór, że niekiedy dość trudno jest poruszać się wśród wszystkich dostępnych modeli. Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na nasze potrzeby – gdzie i w jakim celu zamierzamy korzystać z takiego wzmacniacza.

Do najważniejszych parametrów na które trzeba uważać należy oczywiście moc wybieranego przez nas wzmacniacza; o ile do domu wystarczy nam coś mniejszego, o tyle w przypadku gry na próbach czy niewielkich koncertach warto kupić coś mającego minimum 150 W. Samo brzmienie jest oczywiście niezwykle istotne, ale w tym przypadku musimy skupiać się głównie na naszych osobistych preferencjach oraz na tym, jaki rodzaj muzyki zamierzamy grać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Basówka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz