Idealna grubość strun do gitary elektrycznej

Podczas wyboru strun do gitary elektrycznej należy zwrócić szczególną uwagę na ich grubość. Musi być ona dostosowana zarówno do rodzaju granej muzyki, jak i do sprzętu, czyli samej gitary elektrycznej.

Największą popularnością cieszą się zestawy strun o rozmiarach .009-.042. Zwykle znajdują się one w większości gitar elektrycznych, które dostaniemy w sklepach muzycznych. Jednak takie struny mają pewne wady. Są one dość cienkie, aby nie poranić palców początkujących muzyków. Doświadczeni gitarzyści powinni więc zmienić taki komplet. Lepiej sprawdzą się bowiem grubsze struny do gitary elektrycznej, z których można uzyskać głębsze i mocniejsze dźwięki. Są one wykorzystywane np. w muzyce metalowej. Należy jednak pamiętać o tym, aby stopniowo przyzwyczajać rękę do grubszych strun do gitar elektrycznych. Początkowo mogą one wbijać się w palce i po prostu je ranić. Dodatkowo, gra na grubszych strunach jest znacznie trudniejsza i wymaga większego wysiłku fizycznego. Taki zestaw sprawdzi się więc u doświadczonych gitarzystów.

Na początku radzi się grać na klasycznym zestawie, który wchodzi w zawartość gitar elektrycznych. Dopiero po pewnym czasie można dostosować grubość strun do dźwięków, które chce się uzyskać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Gitarzyści. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz